הכנס הראשון לשמרנות ישראלית

הדוברים בכנס השמרנות תש״פ

עמיעד כהן

עמיעד כהן הוא מנכ”ל “קרן תקווה” בישראל ומו”ל כתב העת “השילוח”. שימש במשך שנים כמנכ”ל היישוב עלי בו הוא מתגורר…

ריקי ממן

ריקי ממן היא עמיתת מחקר בפורום קהלת. ממייסדי ‘הדור הבא: הורים למען בחירה בחינוך’ וממייסדי ‘תחרות – התנועה לחירות בתעסוקה’…

רונן שובל

ד”ר רונן שובל הוא דיקן קרן תקווה ועוסק בחקר פילוסופיה פוליטית. פובליציסט, מייסד תנועת “אם תרצו” ולשעבר יו”ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי…

חיים נבון

הרב חיים נבון הוא עמית מחקר בקרן תקווה, סופר, הוגה ופובליציסט. מלמד הלכה, תלמוד ומחשבת ישראל בישיבת הר עציון, במדרשת לינדנבאום ובמדרשת נשמת…

שרה העצני כהן

שרה העצני היא יו”ר תנועת “ישראל שלי” העוסקת בקידום הציונות ובהסברה ישראלית. על פעילותה זו זכתה בפרס “רוח ציון ליזמות צעירה” של קרן מוסקוביץ לציונות…

יורם חזוני

ד”ר יורם חזוני הינו פילוסוף ישראלי, חוקר תנ”ך ותיאורטיקן פוליטי. הוא נשיא מכון הרצל, יו”ר מכון אדמונד ברק ומייסד ויו”ר לשעבר של המרכז האקדמי שלם…

אלענה מייזל

אלענה מייזל היא סמנכ”לית קרן תקווה בישראל ויו”ר הפורום למשפט וחירות. היא עבדה עבור קרן תקווה בארצות הברית וישראל במשך תשע השנים האחרונות…

רן ברץ

ד”ר רן ברץ כיהן בשנים 2017-2016 כראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. חוקר נושאי מדיניות לאומית שונים, ובעיקר ביטחון, כלכלה וממשל, ומרצה במוסדות אקדמיים וחינוכיים רבים….

הרצאות מכנס השמרנות הראשון

חוויות מהכנס הקודם

תפקיד

עמיעד כהן

עמיעד כהן הוא מנכ”ל “קרן תקווה” בישראל. נשוי ואב לחמישה. שותף במיזמים עסקיים בתחום הביטחון והטכנולוגיה העילית. ניהל את מחלקות התעשיה והיזמות הכלכלית בחברה לפיתוח מטה בנימין. שימש במשך שנים כמנכ”ל היישוב עלי, מקום מגוריו.

תפקיד

ריקי ממן

ריקי ממן היא עמיתת מחקר בפורום קהלת. ממייסדי ‘הדור הבא: הורים למען בחירה בחינוך’, וממייסדי ‘תחרות – התנועה לחירות בתעסוקה’. ממן היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וקולנוע מאוניברסיטת תל אביב, תואר בחינוך ותעודת הוראה ממכללת הרצוג, ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית. לשעבר מנהלת אקדמית בקרן תקווה, מנהלת תהליכים בחברת “תובנות” ומנהלת פרויקטים במכללה למדינאות. פרסמה ניירות מדיניות בתחום מדיניות חינוך.

רונן שובל

ד”ר רונן שובל הוא דיקן קרן תקווה ועוסק בחקר פילוסופיה פוליטית. פובליציסט, מייסד תנועת “אם תרצו” ולשעבר יו”ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי. כמו כן ייסד את חברת ההייטק BLINK בה הוא משמש כיום מנכ”ל. מכהן בהתנדבות כיו”ר המועצה הציבורית של בית מורשת אצ”ג

חיים נבון

הרב חיים נבון הוא עמית מחקר בקרן תקווה, סופר, הוגה ופובליציסט. מלמד הלכה, תלמוד ומחשבת ישראל בישיבת הר עציון, במדרשת לינדנבאום ובמדרשת נשמת. פרסם עשרה ספרים בנושאי יהדות, ביניהם רבי המכר “חוה לא אכלה תפוח” ו”מכים שורשים”, וכן שלושה רומאנים. ספרו האחרון, “חופשי זה”, הוא רומן דיסטופי. כותב טור שבועי במוסף “מוצש” של העיתון “מקור ראשון”.

שרה העצני הכהן

שרה העצני כהן היא יו”ר תנועת “ישראל שלי” העוסקת בקידום הציונות, באקטיביזם ובהסברה ישראלית. על פעילותה זו זכתה בפרס “רוח ציון ליזמות צעירה” של קרן מוסקוביץ לציונות. בעבר שימשה כמנהלת חינוכית של תנועת בית”ר העולמית. בעלת טור שבועי קבוע בעיתון “מקור ראשון”.

יורם חזוני

ד”ר יורם חזוני הינו פילוסוף ישראלי, חוקר תנ”ך ותיאורטיקן פוליטי. הוא נשיא מכון הרצל, יו”ר מכון אדמונד ברק ומייסד ויו”ר לשעבר של המרכז האקדמי שלם. כמו כן מכהן חזוני כדירקטור בפרויקט התיאולוגיה והפילוסופיה היהודית של קרן ג’ון טמפלטון.

חזוני חוקר וכותב אודות פילוסופיה ותיאולוגיה, תיאוריה פוליטית וההיסטוריה של האינטלקטואליות. ספרו האחרון, “בשבח הלאומית”, אשר תורגם לעברית ויצא לאור בהוצאת ‘שיבולת’, זכה בפרס ספר השנה השמרני לשנת  2019 מטעם מכון ISI. מאמריו מתפרסמים בכתבי עת ועיתונים נחשבים בארץ ובארה”ב כגון – הניו יורק טיימס, וול סטריט ג’ורנל, הקומנטרי, הניו ריפבליק ועוד.

אלענה מייזל

אלענה מייזל היא סמנכ”לית קרן תקווה בישראל ויו”ר הפורום למשפט וחירות. היא עבדה עבור קרן תקווה בארצות הברית וישראל במשך תשע השנים האחרונות באסטרטגיה ופיתוח תוכניות חינוכיות בפעילויות האקדמיות שמפעילה הקרן. היא ניהלה את גיוסם של אלפי סטודנטים מוכשרים וחוקרים מנוסים לפעילויות החינוכיות של קרן תקווה ומנהלת את קשרי הקרן עם בוגריה בארץ ובחו”ל.

מאמריה פורסמו בכתבי עת שונים בארה”ב כגון מוזיאק, קומנטרי, הג’רוזלם פוסט והוושינגטון פרי ביקון וכן בכתב העת הישראלי ‘השילוח’. גרה בירושלים.

רן ברץ

ד”ר רן ברץ כיהן בשנים 2017-2016 כראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. חוקר נושאי מדיניות לאומית שונים, ובעיקר ביטחון, כלכלה וממשל, ומרצה במוסדות אקדמיים וחינוכיים רבים. כן יזם וניהל מגוון כנסים ותוכניות העשרה בינלאומיות בנושאי מדיניות.

ד”ר ברץ הוא העורך המייסד של האתר הלאומי-ליברלי ‘מידה’, ובעל טור קבוע ביומן עיתון ‘מקור ראשון’. מאמריו התפרסמו בבמות רבות בארץ ובחו”ל, והוא מופיע מעת לעת בכלי התקשורת המרכזיים כאורח ופרשן.